Домакинът на Европейското първенство за младежи до 21 години Грузия успя да надвие тима на Португалия с 2:0 на старта на форума. Така грузинците успяха да оглавят своята група “А”, след като Нидерландия и Белгия направиха нулево равенство в другия мач.

Притесненията в отбора на Грузия шредо мача бе отсъствието на Хвича Кварацхелия, който предпочете да се включи в двубоите на мъжкия отбор срещу Кипър (2:1) и Шотландия (0:2) на 17 юни (петък) и 20 юни (вторник). Въпреки това грузинците вдигнаха глава и победиха след голове на Георги Гагуа в 37-ата минута и на играча на Динамо (Москва) - Саба Сазонов, в първата минута на добавеното време на първата част.

В следващия си мач Грузия излиза срещу тима на Белгия на 24 юни (събота) от 19:00 българско време.