Испания победи Хърватия с 1:0 в среща от втория кръг в група „В“ на Европейското първенство по футбол за младежи до 21 години. Шампионатът се провежда в Румъния и Грузия и ще продължи до 8 юли.

В Букурещ петкратният първенец в тази възраст Испания надви хърватите с попадение на Абел Руис още в първата минута и си осигури място на четвъртфиналите за шести път в последните седем първенства.

Нападателят се възползва от хубаво подаване на Серхио Гомес и се разписа за 1:0. Това бе най-бързото попадение на турнира до момента.

БГНЕС / BGNES
41 снимки

Испанците имаха добра възможност и в 72-ата минута, когато Хуан Миранда не успя да отправи достатъчно точен удар и да покачи на 2:0.

Хърватия пропусна шанс да изравни в 88-ата минута след като Матия Фриган бе спрян от вратаря Арнау Тенас.

Тимът на Испания оглавява временното класиране в групата с 6 точки от двата си мача до момента и без допуснат гол. На второ място също с две победи е Украйна, а трети и четвърти са съответно отборите на Хърватия и Румъния с по две загуби от две срещи.

На 27 юни испанците ще играят срещу Украйна, а Хърватия ще се изправи срещу румънците.

БТА / Автор: Кремена Младенова