Германия и Аржентина не разочароваха и изиграха един страхотен двубой с четири попадения и завършиха при резултат 2:2. Серж Гнабри откри в 15-ата минута, а седем по-късно Кай Хаверц удвои преднината на домакините след подаване на Гнабри. В 66-ата минута Лукас Аларио върна едно попадение за Аржентина, а пет минути преди края на срещата дебютантът Лукас Окампос оформи равенството. Двата отбора си размениха по едно полувреме, като през първото "бундестима" не остави никакви шансове на "гаучосите", а през второто гостите излязоха преобразени и заиграха много по-силно. В края на срещата дори можеха да стигнат до победата.

През годините двата отбора са правили зрелищни двубои, а най-интересния сблъсък между двата тима беше на финала на Световното първенство в Бразилия през 2014, когато хората на Йоаким Льов завоюваха четвъртата си световна титла с победа 1:0 след продължения.

За първи път, откакто Германия спечели Световното първенство през 2014 година, в стартовия състав няма играч, който да е бил в тима, който спечели титлата в Бразилия.

Серж Гнабри пък подобри рекорда на Мирослав Клозе за най-бързо вкарани 10 гола за Бундестима. Клозе го направи в 13 срещи, докато Гнабри го постигна в 11.

ГЕРМАНИЯ - АРЖЕНТИНА 2:2

1:0 Серж Гнабри 15'

2:0 Кай Хаверц 22'

2:1 Лукас Аларио 66'

2:2 Лукас Окампос 85'

В 15-ата минута домакините поведоха. Лукас Клостерман подаде отдясно в наказателното поле, където четирима защитници на гостите не можаха да се противопоставят на Серж Гнабри, който овладя топката и с техничен удар, от малък ъгъл, пусна топката покрай вратаря Агустин Марчисин - 1:0.

В 22-ата минута германците удвоиха преднината си. Маркос Рохо загуби топката до тъчлинията и  домакините започнаха опасна контраатака. Голмайсторът Гнабри подаде отдясно на Кай Хавертц в наказателното поле и футболистът на Байер Леверкузен отбеляза първия си гол за националния тим – 2:0.

В 31-ата минута Германия удари греда. Марсел Халстенберг стреля по прекрасен начин от пряк свободен удар, но топката се удари в напречната греда.

Две минути по-късно Родриго де Пол стреля от около 25 метра, но топката разтресе дясната греда на Тер Стеген.

На почивката се появиха Маркос Акуня и Лукас Окампос за Аржентина. Те замениха съответно Маркос Рохо и Анхел Корея. За Окампос това е дебют за националния тим.

В 55-ата минута Емре Джан овладя едно подаване в наказателното поле и стреля останал сам срещу вратаря, но Марчесин изби.

В 66-ата минута гостите върнаха един гол. Маркос Акуня центрира отляво в наказателното поле, а там, появилият се само преди четири минути, Лукас Аларио отбеляза с глава за 2:1.

Четири минути по-късно Леандро Паредес стреля от границата на наказателното поле, но Тер Стеген успя да парира изстрела.

В 75-ата минута Джошуа Кимих стреля от пряк свободен удар, но Марчесин успя да избие.

Пет минути преди края на срещата Аржентина стигна до равенството. Аларио направи добър пробив и комбинира с Лукас Окампос, който стреля. Топката се удари леко в Емре Джан и влетя във вратата на Тер Стеген за крайното 2:2.

В края на срещата отново Окампос можеше да донесе победата на Аржентина, но играчът на Севиля беше блокиран от двама германски защитници.

Стартови състави на двата отбора:

Германия (4-2-3-1): 22. Марк-Андре тер Стеген – 13. Лукас Клостерман, 15. Никлас Зюле, 4. Робин Кох, 16. Марсел Халстенберг – 6. Джошуа Кимих (к), 23. Емре Джан – 20. Серж Гнабри, 7. Кай Хаверц, 10. Юлиан Брандт – 19. Лука Валдшмидт

Старши треньор: Йоаким Льов

Аржентина (4-4-2): 1. Агустин Марчесин – 2. Хуан Фойт, 19. Николас Отаменди (к), 16. Маркос Рохо, 3. Николас Талиефико – 5. Леандро Паредес, 7. Роберто Перейра, 15. Родриго де Пол, 11. Анхел Корея – 21. Пауло Дибала, 22. Лаутаро Мартинес

Старши треньор: Лионел Скалони

Главен съдия: Клеман Тюрпен, Франция

Стадион: „Сигнал Идуна Парк“, Дортмунд, Германия