Галатасарай разби с 3:0 като гост Фенербахче в голямото дерби на турския футбол. Срещата на "Шукрю Шарачоолу" беше от 18-ия кръг на първенството. "Джим Бом" вкара общо четири гола в мача, но само три бяха признати. Това беше седма поредна победа за отбора на Окан Бюрук, който е лидер във временното класиране с 4 точки пред днешния си опонент.

Гостите вкараха гол още в 14-ата минута чрез Абдулкерим Бардакчъ, но се оказа, че защитникът е бил в засада. Все пак по-добрата игра на Галатасарай даде резултат в 32-ата минута, когато Серджо Оливейра се разписа за 0:1.

В 78-ата минута "лъвовете" стигнаха до второ попадение. Тогава Керем Актюргоолу получи в наказателното поле от Мауро Икарди и преодоля Алтай Байъндър. Попадението беше прегледано от ВАР и в крайна сметка зачетено за 0:2.

Крайният резултат беше оформен в десетата минута на добавеното време, като автор на гола стана Икарди.

Така Галатасарай събра 39 точки и е лидер във временното класиране, докато Фенербахче заема второ място с 35 точки. Трети е Истанбул Башакшехир с 31 точки.