Галатасарай спечели истанбулското дерби с Бешикташ. Отборът на Фатих Терим се наложи с 2:0 и оглави класирането, изпреварвайки по голова разлика Истанбул Башакшехир. В момента Галатасарай е първи с 63 точки, колкото има и Истанбул ББ.

Загубата означава край на шампионските амбиции на Бешикташ. "Черните орли" бяха в серия от 6 поредни победи, но тимът на Шенол Гюнеш остана трети, на 4 точки зад лидерите.

Галатасарай поведе в 44-ата минута, когато Фернандо пусна добър пас към оставащия на празна врата Хенри Ониекуру и той не сбърка на празна врата за 1:0.

Бешикташ имаше няколко възможности да изравни през второто полувреме, но много повече бяха головите ситуации пред вратата на Кариус, който игра на добро ниво в срещата. В 55-ата минута Галатасарай вкара втори гол чрез Фернандо. Кариус отрази първия шут,но при добавката беше безпомощен.

В следващия кръг Галатасарай ще гостува на Ризеспор, а на 19-ти май приема Истанбул Башакшехир в мача, който вероятно ще определи шампиона.

Галатасарай - Бешикташ 2:0

1:0 Хенри Ониекуру 44'

2:0 Фернандо 54'