Турнирът за купата на Африканските нации бе открит с равенство 1:1 между домакините от Габон и Гвинея Бисау в двубой от група „А“. Домакините могат да съжаляват изключително много за пропуснатата победа, тъй като допуснаха изравнителен гол в добавеното време на срещата.

На терена за Гвинея-Бисау пълни 90 минути бе бившия футболист на ЦСКА Тони Силва.

Габон успя да поведе в резултата в 53-та минута след попадение на звездата си Пиер-Емерик Обамеянг, който се възползва от отличен пас дело на Денис Буанга, който го изведе на празна врата.

Пред Обамеянг се откри нова възможност в 69-та минута, но след удара на нападателя топката прелетя над напречната греда и излезе в аут.

Гвинея Бисау можеше да изравни резултата в 85-та минута, когато Фредерик Менди отправи много хубав удар с глава, но Дидие Овоно успя да спаси.

Гвинея Бисау изравни резултата в първата минута на добавеното време на срещата, когато след центриране от фаул в наказателното поле на Габон, Жуари Соарш засече топката с глава и я изпрати във вратата на Овоно.

В следващите мачове от групата Габон се изправя срещу Буркина Фасо, докато Гвинея Бисау ще играе срещу Камерун.