Гвинея се класира за четвъртфиналите на Купата на африканските нации след драматична победа с 1:0 над Екваториална Гвинея. Единственият гол в мача вкара Мохамед Байо в осмата минута на добавеното време на втората част.

Двата отбора изиграха много скучно първо полувреме на  „Стад Аласан Уатара“. В 55-ата минута Екваториална Гвинея остана с човек по-малко, след като Федерико Бикоро получи директен червен картон. Малко преди това гол на Мори Конате не беше зачетен заради засада.

Въпреки че бе с десет души, Екваториална Гвинея получи правото да изпълни дузпа в 69-ата минута заради нарушение срещу Ибан Салвадор. Зад топката застана Емилио Нсуе, чийто удар срещна лявата греда.

В осмата минута на добавеното време на втората част Гвинея стигна до победен гол. Тогава Ибрахима Диаките центрира в наказателното поле, където Мохамед Байо изпревари защитник и с глава прати топката неспасяемо във вратата, носейки победата на своя отбор.