Отборът на Египет отпадна от Купата на африканските нации, след като загуби от Демократична република Конго със 7:8 след изпълнение на дузпи в мач от осминафиналната фаза на турнира.

"Фараоните" достигнаха финала в последното издание на турнира и бяха сред фаворитите за трофея тази година, но неубедителното им представяне в групите продължи и миналата вечер и доведе до логичен край. В Сан Педро, Кот д'Ивоар Мечак Елия даде преднина на ДР Конго в 37-та минута. Малко преди почивката тимът на Египет, който бе без голямата си звезда Мохамед Салах, изравни чрез Мостафа Мохамед.

До края на редовното време не паднаха повече голове, а в продълженията Египет остана с човек по-малко след втори жълт картон на резервата Мохамед Хамди. В крайна сметка се стигна до дузпи, при които резултатът стигна до 7:7 след само един пропуск за всеки отбор. Тогава дойде ред дузпи да изпълняват двамата вратари, като Мохамед Габаски изпусна за Египет, а Лионел Мпаси вкара за ДР Конго и изправи своя тим на четвъртфиналите.

За място на полуфиналите ДР Конго ще спори с Гвинея, които по-рано вчера победиха Екваториална Гвинея с 1:0. Днес предстоят нови два осминафинала в турнира: Капо Верде - Мавритания и дербито Сенегал - Кот д'Ивоар.