Отборът на Уулвърхемптън стигна до равенство 1:1 срещу Олимпиакос в Пиеря в първи мач от осминафиналите на Лига Европа. Срещата, която се игра пред празни трибуни заради върлуващия в целия свят коронавирус, бе под сериозен въпрос, но в крайна сметка от УЕФА разрешиха тя да се състои.

Резервата Педро нето вкара важния гол на чужд терена, който в крайна сметка може да се окаже скъпоценен за „вълците” в реванша.

Въпреки че играха с човек по-малко повече от един час, домакините показаха характер и устискаха равенството. Още в 28-ата минута на срещата Рубен Семедо бе отстранен от игра. Бранителят на домакините спря непозволено откъсващия се сам срещу вратаря Диого Жота.

Юсеф Ел Араби откри за домакините в началото на второто полувреме, но Педро Нето успя да изравни след изстрел от пряк свободен удар и рикошет в състезател на Олимпиакос.