Националният отбор на Буркина Фасо се класира за ½-финалине на турнира за Купата на Африканските нации и продължава с впечатляващото си представяне, след като надделя с минималното 1:0 над Тунис. Единственото попадение реализира Данго Куатара в добавеното време на първата част, а в 82-ата минута той бе изгонен с директен червен.

Нападателят на Лориен се разписа след отлична контраатака. Той бе изведен отдясно от Ибрахима Блати Тере, след което напредна в наказателното поле, излъга двама съперници и с хубав удар прати топката в далечния ъгъл на вратря.

След почивката играта стана нервна, като осем минути преди края се стигна до изгонването на Куатара заради удар с лакът в лицето на съперник. Дори с човек по-малко играчите на Буркина Фасо обаче успяха да стигнат до заслужената победа.

По този начин Буркина Фасо ще спори за място във финала с някого измежду Сенегал и Екваториална Гвинея, които играят в неделя от 21:00 часа българско време.