Бразилия постигна втора победа от началото на световните квалификация в зона "Южна Америка". Възпитаниците на Фернандо Диниз се наложиха с 1:0 при гостуването си на Перу. Успехът за "златистите" дойде в 90-ата минута, когато се разписа Маркиньос.

В 16-ата минута гостите можеше да поведат, но попадение на Рафиня беше отменено заради засада. Малко след това удар с глава на Ричарлисон мина опасно покрай гредата.

В 29-ата минута ВАР отмени още един гол на "кариоките", този път дело на Ричарлисон. Оказа се, че в хода на атаката има засада. До края на първата част с пропуски се отличиха Неймар и Родриго.

Втората част беше равностойна и срещата отиваше към равенство, когато в 90-ата минута бразилците стигнаха до гол. Маркиньос се освободи от пазача си при изпълнение на корнер и с глава засече центриране на Неймар за 0:1.

Така Бразилия събра 6 точки и излезе начело във временното класиране с по-добри показатели от Аржентина. Перу има една точка в своя актив.