Бенфика е на ¼-финал в турнира Лига Европа, след като успя да спечели с 1:0 гостуването си на Рейнджър. Единственото попадение бе дело на Рафа Силва в 66-ата минута и то се оказа достатъчно, тъй като първата среща бе завършила 2:2.

Шотландците се представиха силно в първия мач и очакванията на „Айброкс“ бяха големи. Двубоят се превърна в страхотна битка под дъжда в Глазгоу, но домакините трудно стигаха до положения. Анхел Ди Мария пропусна една добра възможност. Аржентинецът обаче бе в основата на почти всичко опасно пред вратата на Рейнджърс.

В средата на второто полувреме Ди Мария отклони топката към Силва при отлична контраатака на гостите и той откри резултата. Първоначалто попадението не бе зачетено поради съмнения за засада, но след разглеждане със системата ВАР голът бе признат.

Рейнджърс не успя да направи сериозен натиск до края в опитите си да върне попадението.