Гарет Франк Бейл е човекът на вечерта за Реал Мадрид. Уелсецът реализира хеттрик за успеха с 3:1 над японците от Кашима Антлърс в 1/2-финала на Световното клубно първенство в Абу Даби.

Нападателят се разписа веднъж през първата част (44‘) и два пъти през втората (53‘, 55‘), за да изпрати своя тим на финал за четвърти пореден път в последните 5 издания на надпреварата. Японците все пак стигнаха до почетен гол 12 минути преди края на срещата, дело на нападателя Шома Дой (78').

Кашима Антлърс - Реал Мадрид, 1/2 финал на Световното клубно първенство в Абу Даби

източник: Gulliver/GettyImages

С попаденията си Бейл вече има 6 гола в турнира и остава единствено зад Кристиано Роналдо (7 гола) при голмайсторите на клубния Мондиал. Той е и третият, разписал се в три поредни издания, в които е участвал (2014, 2017 и 2018 г.), заедно с Роналдо и Меси.

Уелсецът е и четвъртият след Пеле (1962 г.), Луис Суарес (2015 г.) и Роналдо (2016 г.) с хеттрик в турнира.

След този успех Реал ще срещне арабския Ал Аин във финала на надпреварата в края на тази седмица - събота (22 декември), 18:30 часа.

Кашима опита да изненада съперника рано-рано. Още във 2-ата минута Сержиньо стреля по диагонал и без малко да изненада Куртоа, но топката бе докосната от белгиеца и излезе в корнер. След това последва и логичен натискт на Реал.

В 12-ата Бензема (празнуващ 31-ия си рожден ден) стреля от границата на наказателното поле, но стражът на японците улови. В 26-ата минута пак французинът опита удар от дистанция, но Куон отново се намеси качествено. В 31-ата минута Рамос стреля с глава след подаване от свободен удар, но топката прелетя близо до вратата на съперника.

В 33-ата минута Бейл центрира прекрасно отляво към точката на дузпа, Бензема изникна от дълбочина и стреля с глава, но топката прелетя в аут.

Реал поведе минути преди края на първата част. Прекрасна игра на Бейл по левия фланг му позволи да комбинира с Марсело. Бразилецът не се забави и копна над защитата на Кашима за уелсеца, който овладя и с хубав удар от малък ъгъл даде преднина на своите.

4 минути след началото на второто полувреме Реал бе много близо до втори гол. Нова силна акция на Бейл отляво му позволи да спаси топката, преди тя да излезе в аут, и да я изпрати на далечна греда. Там Бензема бе непокрит и стреля, но от голлинията топката бе избита от Шуто Ямамото.

В 53-та минута Гарет Бейл вкара втори гол. Лошо връщане от средата на терена към защитата заблуди Сеунг-хюн Йонг, който чукна покрай своя вратар, а там топката бе достигната от Бейл. Уелсецът преодоля стража Коун и на празна врата вкара за втори път кълбото в неговата врата.

Кашима Антлърс - Реал Мадрид

Само две минути по-късно Бейл вече бе оформил своя хеттрик с туповен изстрел от десетина метра. Бърза комбинация между няколко играчи на Реал пред наказателното поле на японците позволи на Марсело да подаде вляво за Бейл. Той бе сам в наказателното поле и по диагонал изпрати мощен снаряд към обратния ъгъл на вратата на съперника за 3:0.

В 66-ата минута Лукас Васкес излезе сам срещу стража на Кашима, но стреля слабо и топката попадна право в прегръдките на Куон.

12 минути преди края на срещата Кашима върна едно попадение. Атака отляво позволи на Леонардо да изсипе топката в предни позиции. Там Ендо свали за Дой, който от няколко метра не остави шансове на Куртоа и оформи крайното 1:3.

Кашима Антлърс - Реал Мадрид 1:3

0:1 Гарет Бейл 44‘

0:2 Гарет Бейл 53‘

0:3 Гарет Бейл 55‘

1:3 Шома Дой 78‘

Състави на двата двата отбора:

Кашима Антлърс: Куон Сунтае, Дайго Ниши (Коки Анзай 56‘), Сеунг-хюн Йънг, Ген Джоши, Шуто Ямамото, Ясуши Ендо (Леонардо 81‘), Риота Нагаки, Уго Леонардо, Хироки Абе, Шома Дой, Сержиньо

Треньор: Го Ойва

Реал Мадрид: Тибо Куртоа, Дани Каврахал, Рафаел Варан, Серхио Рамос, Марсело, Лука Модрич, Маркос Йоренте, Тони Кроос, Гарет Бейл (Марко Асенсио 60‘, Касемиро, 74‘) Карим Бензема, Лукас Васкес (Иско 68‘)