Националният отбор на САЩ започна участието си на Световното първенство по футбол за жени с рекордна победа над Тайланд с 13:0. Във Франция американките защитават титлата си и се борят за рекорден четвърти трофей, като дадоха сериозна заявка, че ще стигнат до него още в първия си мач.

Звездата на САЩ Алекс Морган отбеляза пет гола, Роуз Лавил и Саманта Мюис добавиха по два, а Карли Лойд, Малъри Пю, Меган Рапиноу, Линдзи Хоран се разписаха по веднъж за изразителния успех, който е най-големият в историята на Световните първенства по футбол, както при жените, така и при мъжете.

"Искахме да покажем от самото начало как сме се подготвили и колко здраво сме работили и мисля, че го направихме. Всеки гол е от значение в този турнир, направихме доста атаки и бяхме точни в завършващата фаза", коментира Морган след двубоя.

В другия мач от група F Швеция победи Чили с 2:0 в Рен, като двубоят бе прекъснат в края на първото полувреме заради гръмотевична буря.

Европейските шампионки Холандия започнаха кампанията си с победи над Нова Зеландия с 1:0 в Льо Авър. /БГНЕС