Отборът Албания записа трета поредна победа в група "D" на квалификационния турнир по футзал за Евро 2018. В зала "Конгресна" на ДКС Варна албанците победиха Малта с 3:2 в интересен мач с поредица от обрати.

Нарцис Алибегу откри за Албания в 9,46 минута. Близо две минути по-късно Карл Азопарди изравни, а Джорд Френдо в 18,53 направи пълен  обрат за Малта - 2:1.

Четири минути след почивката Азем Брахими изравни резултата, а само 29 секунди преди края на двубоя Халим Селманай донесе победата за Албания.

Така Албания е лидер в крайното класиране с 9 т. от три мача, а Малта е на последна позиция без точков актив. Албанците вече са част от 2-ра група във втория квалификационен кръг за Европейското първенство, заедно с отборите на Босна и Херцеговина, Унгария и Азербайджан. Победителите в седемте групи на Втория квалификационен кръг се класират директно на Европейското първенство през 2018 в Словения