Аякс разби с 5:0 в Амстердам ПСВ Айндховен в среща от 10-ия кръг на Ередивизи. Домакините вкараха четири от петте си гола през втората част.

Единственият гол през първата част бе този на Стивън Бергхайс в 19-та минута.

В 56-ата минута домакините изненадаха съперника си с късо изпълнение на ъглов удар, при което Тадич центрира и записа втора асистенция в мача. Котдивоарският нападател Себастиан Алер с глава порази вратата на „филипсите“.

Десет минути по-късно резултатът стана 3:0, след като Алер асистира на Антони.

Сменилият през второто полувреме Бергхайс Дави Клаасен добави още едно попадение за Аякс, като той отбеляза четвърт час преди края.

Крайния резултат оформи във втората минута на добавеното време Тадич. Сърбинът бе изведен по чудесен начин от резервата Пер Шуурс очи в очи със стража Дромел, преодоля го и на празна врата трудно можеше да сбърка.

За Аякс това е втора разгромна победа срещу стойностен съперник в рамките на една седмица, след като тимът на Тен Хаг прегази с 4:0 Борусия Дортмунд в Шампионската лига.