Жозе Моуриньо записа успешен дебют в турското първенство. Воденият от Специалния Фенербахче се наложи с 1:0 над гостуващия Адана Демирспор. Единственият гол в мача вкара Един Джеко в 34-ата минута.

Първи мач за "канарчетата" изигра новото звездно попълнение Юсеф Ен-Несири. Мароканецът замени босненския голмайстор в 77-ата минута.

За Адана Демирспор на вратата застана 15-годишният Дениз Дьонмезер. Той обаче нямаше кой знае колко работа в съботната вечер.

В следващия кръг Фенербахче гостува на Гьозтепе, воден от Станимир Стоилов.

В друг мач от първия кръг бившият футболист на ЦСКА 1948 Педриньо вкара страхотен гол за победата на своя Коняспор с 3:2 над Касъмпаша като гост. Бразилецът, който беше трансфериран в Суперлигата през това лято, откри резултата от пряк свободен удар в 5-ата минута. Домакините изравниха в началото на второто полувреме чрез Нуно Да Коща, а Клаудио Винк направи пълен обрат. Даниел Алексич изравни в 81-ата минута, а победата на "Орлите от Анадола" донесе Умут Найр в 89-ата минута.