Отборът на Ювентус постигна чиста победа с 2:0 над Порто в първия осминафинален мач между двата състава от Шампионската лига. С човек по-малко португалците удържаха нулевото равенство на „До Драгао“ до 72-ата минута, когато падна и първият гол за „бианконерите“, дело на Марко Пяца. Даниел Алвес оформи крайния резултат.

Реваншът е на 14 март от 21.45 часа българско време.

Срещата започна сравнително равностойно, без опасни положения и пред двете врати. Първият по-ключов момент бе изгонването на играча на „драконите“ Алекс Тейес. Той получи втори жълт картон само две минути, след като бе официално предупреден за първи път. Бе санкциониран за грубо влизане в краката на Щефан Лихтщайнер и остави домакините с човек по-малко.

Хуан Куадрадо имаше чудесна възможност в 28-ата минута. Той стреля фронтално на вратата на домакините от границата на наказателното поле, но топката мина встрани.

В 39-ата минута Гонсало Игуаин шутира, получи се рикошет в крака на Фелипе. Това залъга Икер Касияс, който трябваше да показва класа, като изби със сетни сили в корнер, от който не произлезе нищо.

В последната минута на редовното време на първата част Дибала изстреля истински снаряд, а гредата спаси вратата на Икер Касияс.

След подновяването на играта Пауло Дибала вкара топката в мрежата на португалците, но попадението не бе зачетено заради засада.

Отново Дибала се оказа в центъра на интересна ситуация в 53-ата минута. Стреля с левия крак, но Икер Касияс улови топката.

След час игра Юве направи нова добра атака. Сами Кедира отправи опасен изстрел, който мина встрани от десния стълб. Малко след това комбинация между Пауло Дибала и Гонсало Игуаин завърши с удар на последния, който обаче отново излезе в аут.

С човек по-малко Порто се пропука в 72-ата минута. След сериозна грешка в отбраната на „драконите“, защитник на домакините отби топката, така че тя попадна в Марко Пяца. Хърватският нападател с хубав диагонален удар откри за 1:0, отбелязвайки и дебютния си гол с екипа на Юве.

Само две минути след това Порто капитулира за втори път. Миралем Пянич подаде на Алекс Сандро, който центрира отляво успоредно на голлинията. При далечната греда чакаше влезлият като резерва Дани Алвеш, който засече за 2:0.

Марко Пяца намери добре Сами Кедира в наказателното поле в 87-ата минута. Последният стреля, но топката мина встрани от десняи стълб на Касияс.

Порто: Икер Касияс, Макси Перейра, Иван Марсано, Рубен Невес, Ясин Брахими, Андре Силва, Алекс Телес, Ектор Ерера, Данило, Фелипе, Франсиско Соареш;

Резерви: Жозе Са, Вили Боли, Хесус Корона, Диого Жота, Андре Андре, Мигел Лаюн, Оливер Торес;

Ювентус: Джанлуиджи Буфон, Джорджо Киелини, Миралем Пянич, Сами Кедира, Хуан Куадрадо, Гонсало Игуаин, Алекс Сандро, Андреа Бардзали, Марио Манджукич, Пауло Дибала, Щефан Лихтщайнер;

Резерви: Нето, Мехди Бенатия, Клаудио Маркизио, Марко Пяца, Квадво Асамоа, Дани Алвес, Даниеле Ругани.