Украйна е последният полуфиналист на Европейското за младежи до 21 години. Украинците успяха да стигнат до най-добрите четири, след като победиха Франция с 3:1 в последния четвъртфинал.

Французите поведоха в резултата в 19-ата минута с гол на Райън Шерки, но допуснаха пълен обрат.

Много добър мач изигра Михайло Мудрик. Футболистът на Челси спечели дузпа след около половин час игра, която бе реализира от Георгий Судаков. В края на първата част Мудрик асистира на Судаков за втория му гол в двубоя.

В 81-ата минута французите си помислиха, че са изравнили резултата, след като Ели Уахи вкара топката във вратата, но попадението не бе зачетено заради засада.

Четири минути преди края на двубоя Артьом Бондаренко оформи крайното 3:1 за Украйна.

В битка за място на финала украинците ще срещнат Испания.