С два гола на чилийския нападател Умберто Суасо отборът на Монтерей се наложи с 3:0 над Сантос Лагуна и спечели мексиканското първенство Апертура с общ резултат 4:2.

Суасо, който се върна в отбора след шест месеца в отбора на Сарагоса, се разписа в 28-ата и в 85-ата минута.

Титлата за Монтерей е четвърта в историята на клуба и втора в последните три сезона. Другото попадение беше реализирано от аржентинския защитник Хосе Мария Басанта в 72-ата минута.Сантос Лагуна достигна до финала и на първенството Клаусура през май, който отново загуби. Сега те имаха надежди за нещо повече след успех в първия мач с 2:1 на собствен терен, но не удържаха натиска на Монтерей.

За треньорът на победителите Виктор Мануел Вучетич това е седма титла в Мексико, с която той си заслужи прякора Цар Мидас.

Той има две титли с Монтерей, три с отбора на Леон и по една с Текос Гуадалараха и Пачука.