Бившият играч на Лудогорец Михаил Александров направи своя официален дебют за новия си отбор Легия Варшава. Той се появи на терена в мача с Гурник Забже, който неговият тим спечели с 3:1.

Българинът влезе като резерва при решен резултат в 91-та минута. Той се подвизаваше общо две минути в този мач, но се очаква да получава повече шансове в мачовете занапред. Интересното е, че той дебютира срещу бившия играч на ЦСКА Павел Виданов, който изигра пълни 90 минути за Гурник.

Иначе тимът от Забже поведе първи с гол на Себастиан Стеблецки в 38-та минута, но още преди почивката Адам Хлоусек изравни за Легия. В 63-та минута Артур Йендрейчик даде преднина на домакините от Варшава, а Александър Прийович оформи крайното 3:1 в 76-та минута.

След този развой Легия увеличи аванса си пред втория Пяст Гливице на четири точки и вече има 52 в актива си. Гурник е на последната позиция с 22 и засега е смятан за сигурен изпадащ в Полша.