Аржентина спечели с 2:0 визитата си на Перу и продължава без загуба в квалификациите за Мондиал 2022. Головете за "гаучосите" вкараха Николас Гонсалес (17) и Лаутаро Мартинес (28). Тимът на Лионел Скалони вече има 10 точки и е втори в класирането след лидера Бразилия, който е с пълен актив от 12 т..

Аржентинците не бяха печелили в Перу от 2004 г. В 17-ата минута Джовани Ло Селсо намери в наказателното поле Николас Гонсалес, който с прецизен удар по диагонала откри резултата. Малко след това Меси пропусна да удвои, но това стори Лаутаро Мартинес в 28-ата минута
Перуанците пропуснаха две възможности да се върнат в мача още до почивката, а в началото на втората част продължиха да притискат съперника.

Аржентинците са непобедени вече в 11 поредни мача под ръководството на Скалони. Двубоят с Перу бе трети пореден, в който Меси не вкарва гол за "гаучосите".