Мексико победи Панама с 1:0 спечели титлата на турнира КОНКАКАФ Голд Къп. Двубоят се игра на стадиона в Ингълууд (САЩ), а единственото попадение реализира Сантияго Хименес в 88-ата минута. Нападателят на Фейенорд получи подаване от Орбелин Пинеда и прати топката в мрежата на Пинеда. Хименес влезе в игра в 85-ата минута и се нуждаеше от само 180 секунди, за да стане герой за родината си.

През първото полувреме мексиканците стигнаха до гол чрез Хенри Мартин, но той бе отменен след справка с ВАР заради засада.

Мексико спечели турнира за 12-и път, подобрявайки рекорда. Отборът на САЩ има седем победи.

МЕКСИКО - ПАНАМА 1:0

Мексико: Очоа, Санчес, Монтес, Васкес, Галярдо, Чавес (75-Санчес), Алварес, Ромо, Пинеда (90-Рейес), Антуна (75-Алварадо), Мартин (85-Хименес)

Панама: Москера, Къмингс (90-Лондоньо), Ескобар, Андраде, Дейвис (62-Андерсон), Годой, Караскиля, Кинтеро (61-Уотърман), Барсенас, Диас, Фахардо