Мексико победи с 3:1 Уругвай в малкия финал на Копа Америка във Венецуела и по този начин „ацтеките” спечелиха бронзовите медали на турнира.

В 22-та минута Уругвай откри резултата, след като Абреу засече с глава центриране на Переа и нападателят на „урусите” прати топката в мрежата на Гилермо Очоа.

Десет минути преди края на първото полувреме дойде и повратният момент в мача, когато съдията от Еквадор Маурисио Рейносо даде спорна дузпа за мексиканците и изгони с директен червен картон Диего Лугано за нарушение срещу Нери Кастийо. Наказателният удар бе реализиран от Куатемок Бланко, който изравни резултата.

В 68-та минута отбраната на Уругвай тотално рухна под финтовете на Омар Браво, който даде гол преднина за Мексико.

В 76-та минута Гуардадо от около 30 метра оформи крайния резултат в двубоя, а Карини остана безпомощен след удара на новото попълнение на Депортиво Ла Коруня.