Мексико шокира Бразилия още на старта на турнира Копа Америка и ги победи с 2:0. Двубоят от група „Б” започна равностойно, но още в 6-та минута Диего потърси Робиньо, който отбеляза гол, но той бе отменен, защото футболистът на Реал Мадрид бе в положение на засада. Отговорът на „ацтеките” дойде в 24-та минута, когато Нери Кастильо откри резултата, след като се измъкна от Мейкон и не остави шансове за вратаря на „кариоките” Дони.

Пет минути по-късно Рамон Моралес удвои преднината, след като изпълни по перфектен начин пряк свободен удар. До края на полувремето Бразилия се опита да намали резултата, но не успя.

През втората част момчетата на Дунга вдигнаха оборотите и в самото начало на второто полувреме Елано и Диего изпуснаха по едно положение.

За Мексико Кастийо изпусна на два пъти добри положение, които бяха отразени от стража на Рома Дони.

По този начин момчетата на Уго Санчес оглавиха временното класиране в група Б с 3 точки и по-добра голова разлика от втория Чили, който в драматичен мач се наложи с 3:2 над Еквадор.