Мексико, САЩ и Коста Рика започнаха с победи в световните квалификации по футбол за Мондиал 2018 в зона КОНКАКАФ.
Мексико се наложи с 3:0 над Салвадор, САЩ разгроми с 6:1 Сейнт Винсънт и Гренадини, а Коста Рика спечели с 1:0 срещу Хаити.
Възпитаниците на Юрген Клинсман изненадващо допуснаха гол още в петата минута, когато за Сейнт Винсънт и Гренадини точен беше Алекс Андерсън.

Тимът на САЩ обаче шест минути по-късно изравни чрез Боби Ууд, а в 29-ата минута 2:1 направи Фабиан Джонсън.
Джоузи Алтидор вкара два гола за домакините в 31-ата и 74-ата минута, а по един попадение добавиха Джеф Камерън в 51-ата минута и Гяси Зардес в 58-ата минута.

Отборът на САЩ не е пропускал участие на световно първенство от 1986 година насам.

В група "А" Мексико записа успех при дебюта на новия селекционер Хуан Карлос Осорио.

Андрес Гуардадо, Ектор Ерера и Карлос Вела отбелязаха головете при успеха с 3:0 над Салвадор.

Фаворитът в група "Б" Коста Рика надделя над Хаити с 1:0 с попадение на Кристиан Гамбоа в 29-ата минута.

В другата среща от групата Панама спечели като гост на Ямайка с 2:0 след голове на Армандо Купър и Алберто Кинтеро.
В останалите срещи от квалификациите в зона КОНКАКАФ Тринидад и Тобаго спечели с 2:1 срещу Гватемала, а Канада победи Хондурас с 1:1 с попадения на Уил Джонсън в 38-ата минута.

Срещи от първия кръг в груповата фаза на световните квалификации по футбол в зона КОНКАКАФ: