Националният тим на Мексико разпиля Съединените американски щати с 5:0 във финала на международния турнир Голд къп, който се проведе в Америка.

На препълнения „Джаънт Стейдиъм”, Мексико не остави никакви шансове на домакините и заслужено грабна трофея в десетото издание на турнира.

Интересно е да се отбележи, че и петте гола в мача паднаха през второто полувреме на срещата. Резултатът бе открит в 56-ата минута. Джерардо Торадо бе точен от дузпа. Няколко минути по-късно младокът Джовани Дос Сантос, който защитава цветовете на Тотнъм покачи на 2:0. В 67-ата минута Карлос Вела направи резултата класически и предреши крайния изход на срещата.

До края на мача се разписаха още АХосе Кастро и Франко в последната минута на мача. Малко преди последния съдийски сигнал домакините останаха и с човек по-малко на терена заради втория жълт картон на Хийпс.