19-годишният Джоузи Алтидор отбеляза хеттрик при победата на САЩ над Тринидад и Тобаго с 3:0 в среща от третия кръг на финалната фаза на квалификациите за Мондиал'2010 в Зона КОНКАКАФ. Алтидор бе точен в 13-та, 71-та и 89-та минути. САЩ е лидер в класирането със седем точки, като няма загуба до момента.

Карлос Костли се разписа на два пъти при успеха на Хондурас над Мексико с 3:1. Това е втора победа в рамките на шест месеца на Хондурас над тима воден от Свен-Йоран Ериксон. Карлос Павон бе точен в 44-ата минута, а Костли се разписа в 17-ата и 79-ата. Хондурас е с четири точки след три мача на трето място в класирането, следван от Мексико.

С гол на Валтер Сентено в 69-ата минута Коста Рика победи Салвадор с 1:0 и зае второто място с шест точки.