Два гола на Харед Борхети за три минути донесоха победата на Мексико над Парагвай с 2:1 в приятелска среща, играна снощи.

В първия си мач под ръководството на новия селекционер Жерардо Мартино, гостите върнаха едно попадение в даденото от рефера продължение на мача чрез Роке Санта Круз. Парагвай доигра срещата и с човек по-малко, след като резервата Едисон Хименес изкара едва осем минути на терена и получи червен картон.

Два контролни двубоя се играха и в Северна Америка снощи. САЩ победи Еквадор с 3:1, като Ландън Донован се отчете с хеттрик за домакините. В Маями Колумбия не остави почти никакъв шанс на Швейцария и надделя също с 3:1.

Отборът, воден от Коби Кун, е домакин на Евро 2008 и затова не играе евроквалификации и използва паузата за контролни срещи отвъд Океана.