Отборите на Мексико и Боливия не излъчиха победител в двубоя помежду си. Двата състава завършиха при 0:0 в мач от първия кръг на предварителната група А на Копа Америка.

Националните селекции си поделиха по едно полувреме, като през първото доминираше Боливия, а още в 16-ата минута Рикардо Пердиел пропиля отличен шанс. Последваха ситуации, в които футболистите на Боливия можеха да се разпишат, но без успех.

През вторите 45 минути Мексико пое пълен контрол над събитията на терена и започна да реди атаки. Добри ситуации се разкриха пред Висенте Вуосо, Хесус Мануел Корона, Раул Хименес, но верният пък към противниковата мрежа не бе открит.

Така след първите мачове лидер е Чили с 3 точки, а Боливия и Мексико си поделят втората позиция с по 1 пункт.