Пачука се класира за полуфиналите на Световното клубно първенство, след като елиминира Ал Ахли (Египет) на четвъртфинала. В следващия кръг мексиканците, които са първенци в зона КОНКАКАФ, ще се изправят срещу носителя на Копа Либертадорес ЛДУ Кито (Еквадор).

Редовното време завърши 2:2, а след 120 минути Пачука спечели мача с 4:2. Още до почивката обаче африканските шампиони взеха аванс от два гола. В 28-ата минута Аугусто Пинто си вкара автогол, а минута преди края на първото полувреме анголският нападател Флавио удвои аванса на египтяните. Две минути след

началото на втората част резервата Луис Монтес намали, а Кристиан Хименес възстанови равенството в 72-ата минута с тупалка от 20 метра.

В продълженията отново Хименес се превърна в решаваща фигура за Пачука, след като узакони победата с четвъртия гол в 110-ата минута. Две по-рано пък Дамиан Алварес направи 3:2 след пас на Хименес.