ТП Мазембе (Демократична република Конго) спечели с 2:1 срещу домакина ЮСМ Алжир първия финален мач от Шампионската лига по футбол на Африка.

Рейнфорд Калаба откри резултата за гостите в 27-ата минута, но в последните секунди на първата част беше отстранен с директен червен картон след грубо нарушение.

Въпреки че останаха с човек по-малко, конгоанците продължиха да създават положения и само отличните изяви на вратаря на домакините Мохамед Ламин Земамуш не им позволиха да стигнат до нов гол.

В средата на втората част Земамуш спаси и дузпа на Микис Мина, за нарушението за която Осин Ел Офри от домакините получи втори жълт и червен картон.

С по десет души на терена ТП Мазембе натисна и в 79-ата минута получи втора дузпа, която Мбвана Самата реализира.

Резервата Мохамед Сеге върна един гол две минути преди края, но конгоанците са абсолютни фаворити за спечелване на шампионската клубна купа на Африка за пети път на реванша на собствен терен следващата неделя./БТА