С два гола на ветерана Мартин Палермо в рамките на десет минути Аржентина победи у дома с 2:0 Гана в контролна среща.

Очаква се Палермо да бъде титуляр в предстоящите две решителни световни квалификации на гаучосите с Перу на 10 октомври и с Уругвай четири дни по-късно.

35-годишният нападател, който играе едва втория си мач в тима под ръководството на Диего Марадона, се разписа с 28-ата и 38а-та минути.

Отборът на Гана, който вече си е осигурил място на Мондиал 2010 в Южна Африка, също имаше своите положения, но не успя да преодолее противниковата защита.

Аржентина е на пето място в класирането в зона Южна Америка на световните квалификации. Само първите четири отбора се класират директно, а петият играе бараж.

В класирането Аржентина има 22 точки. Води Бразилия с 33 точки, пред Парагвай с 30 точки, Чили с 27 точки и Еквадор с 23 точки. Уругвай и Венецуела имат по 21 точки.