Мароко и Хондурас завършиха наравно 2:2 в мача на откриването на мъжкия олимпийски футболен турнир. В двубоя от група "D", игран на стадион "Хемпдън Парк", мароканците откриха резултата в 39-ата минута чрез Абделазиз Барада.

Хондурас изравни в 56-ата минута чрез Джери Бенгстън, а десет минути по-късно отново той се разписа от дузпа и даде аванс в полза на отбора от Централна Америка.

Радостта на Хондурас беше кратка, тъй като в 68-ата минута Закария Либяд оформи крайното 2:2. Веднага след изравнителното попадение левият защитник на мароканския тим Закария Бергдич получи директен червен картон за удар срещу Марио Мартинес.

Във втория си мач на олимпиадата Хондурас ще играе с Испания, докато следващият съперник на Мароко ще бъде Япония. Тези два двубоя са в Нюкасъл в неделя.