Легендарният аржентински футболист Диего Марадона отново сложи футболните обувки и излезе на спортния терен. Този път той взе участие в благотворителен мач между отборите на Аржентина и Чили, който се игра на терен с умалени размери – 42 метра на 22 метра. Срещата се проведе в две полувремена по 25 минути.

Победата постигна отборът-домакин - Чили, с Иван Саморано в състава си, който се наложи с 11:10.

Зрителите посрещнаха много топло аржентинският футболист, като през цялото време скандираха името му. За съжаление обаче Диего Марадона не успя да зарадва привържениците си с гол, въпреки че имаше поне 5 възможности да стори това.

Испанските медии информират, че аржентинецът е похарчил 500 хиляди долара за шестте си дни прекарани в Чили. Любопитното е, че по време на престоя му неотлъчно до него са били няколко бодигарда.