Аржентина победи Коста Рика с 3:2 в контролна среща, играна в Сан Хуан снощи. Селекционерът на аржентинците Диего Марадона пусна в игра само футболисти от местното първенство, а в състава на Коста Рика също имаше играчи, които по-рядко получават шанс да играят за своя национален отбор.

С този мач Марадона се завърна на скамейката на Аржентина, след като изтърпя наказание от два мача заради обиди по адрес на репортери, съобщава БТА.

Аржентина на два пъти повежда в резултата с голове на халфа на Естудиантес Хосе Соса в 11-а минута и на защитника на Росарио Сентрал Гилермо Бурдисо в 38-а. Костариканците обаче изравняваха чрез Мичел Барантес в 20-а и Диего Мадригал в 77-а минута.

Нападателят на местния Арсенал Франко Хара вкара победния гол за Аржентина в 80-а минута.