Легендарният Диего Марадона дебютира с успех като селекционер на аржентинския национален отбор по футбол. Южноамериканският тим се наложи с 1:0 като гост на Шотландия в приятелски двубой, игран в Хемдън.

Макси Родригес реализира единственото попадение в срещата още в осмата минута, след брилянтно организирана атака от Карлос Тевес и Йонас Гутиерес. Джеймс МакФадън се опита на два пъти сериозно да помрачи радостта на Марадона и компания, но ударите му бяха парирани от Хуан Пабло Карисо.

Аржентина като цяло доминираше в мача и пропусна някои доста изгодни положения да направи преднината си по-сериозна през второто полувреме. Домакините се стараеха да следват високото темпо, наложено от „гаучосите”, но спираха атаките им предимно с нарушения. Атаките на Шотландия от своя страна бяха доста плахи и рядко се стигаше до удари към аржентинската врата.