Испания щеше да победи Бразилия, ако мачът се бе играл на неутрален терен, уверен е аржентинската легенда Диего Марадона.

Въпреки факта, че още във втората минута падна един гол, а друг в предпоследната минута на полувремето, Марадона смята, че именно поддръжката на феновете е главната причина за успеха на Селесао с 3:0 във финала на Купата на Конфедерациите.

„Испания претърпя неуспех, защото турнирът се проведе в Бразилия. Отборът изглеждаше много добре и Бразилия нямаше да ги бие, ако мачът се бе провел на неутрален стадион“, изрази мнението си Марадона пред репортери. Той не пропусна още веднъж да похвали Лео Меси и подчерта, че Кристиано Роналдо и Неймар все още са в сянката на сънародника му. Марадона каза относно Световното първенство догодина, че е напълно реално Аржентина да триумфира с титлата. /БГНЕС