Българското дерби в руското първенство между отборите на Динамо Москва и Кубан Краснодар завърши без победител – 2:2.

По 90 минути за двата отбора играха българските национали Станислав Манолев и Ивелин Попов. Манолев дори се разписа за Динамо, реализирайки втория гол.

Московчани започнаха силно своето домакинство и поведоха с 2:0 още до почивката. Кокорин откри резултата в 20-ата минута. Единадесет по-късно дойде моментът на Манолев, който финализира успешно с гола си бърза контра на динамовци трима на двама.

През второто полувреме Кубан обаче изравни на бърза ръка. В 55-ата точен беше точен беше Игнатиев, а 5 минути по-късно се разписа и Секу Олисе за крайното 2:2.

Ивелин Попов дори имаше шанса да донесе победата на Кубан в 86-ата минута, но пропусна.

Така двата отбора имат по 19 точки във временното класиране и заемат съответноп третото и четвъртото място в класирането. Кубан дори все още не е допуснал загуба в първенството, подобно на лидера Зенит.

След 9 кръга води Зенит с 25 точки, пред ЦСКА Москва с 21.