Хераклес вкара два гола в продълженията и победи с 4:2 АЗ Алкмаар в полуфинална среща в турнира за Купата на Холандия.

Скромният отбор от Алмело се класира за финала за първи път в историята си, а в битката за трофея на 8 април ще се изправи срещу Станислав Манолев и неговият ПСВ Айндховен.

Марко Веинович асистира на Томас Брюнс, който даде аванс за 3:2 в полза на Хераклес в 110-ата минута, а Нинос Горийе оформи крайното 4:2 в последната 120-а минута.

Мачът завърши 2:2 в редовното време, като бразилецът Евертон изведе тима от Алмело напред в резултата с удар с глава още в седмата минута.

Адам Маер и Йохан Гудмундсон и обърнаха развоя на събитията в полза на фаворита АЗ с две бързи попадения в средата на първото полувреме. Полузащитникът Кваме Кансах изравни в 66-ата минута и доведе двубоя до продължения.

В сряда ПСВ Айндховен победи с 3:1 Хееренвеен и си осигури място на финала в турнира, който ще се играе на 8 април в Ротердам.