Отборът на Сенегал успя да си проправи път до четвъртфиналите на турнира за Купата на Африканските нации, след като победи с минималното 1:0 тима на Уганда. Единствения гол в срещата бе дело на звездата на Ливърпул Садио Мане, който останал сам срещу вратаря в 16-ата минута реализира.

Нападателят пропусна да направи успеха на Сенегал по-изразителен, когато пропусна да порази целта от дузпа. Самият Мане бе съборен в наказателното поле в 59-ата минута, но не успя да преодолее стража на Уганда, за да увеличи преднината на своя тим.

В крайна сметка Сенегал успя да устиска крехкия си аванс до края на мача, въпреки че съставът на Уганда също имаше своите шансове.

Така „лъвовете” преодоляха осминафиналната фаза на надпреварата и се класираха за1/4-финалите, където ще имат за съперник тима на Бенин, който изненадващо отстрани Мароко след изпълнения на дузпи.