С хеттрик на бившия нападател на Барселона Макси Лопес ФК Москва победи като домакин с 3:1 Амкар, за който като титуляри започнаха Мартин Кушев, Захари Сираков и Георги Пеев.

Кушев изпусна две добри положения за гостите от Перм в 3-ата и 22-ата минути. Макси Лопес обаче не сгреши в 29-ата минута, отбелязвайки първия гол за московчани.

Защитникът Иван Черенчиков изравни за Амкар в 39-ата минута, а секунди след гола Мартин Кушев бе заменен с Евгени Савин.

Домакините от Москва бързо успяха да победят отново с ново попадение на Макси Лопес в 41-ата минута. Аржентинецът оформи и крайното 3:1 половин час преди края.

С днешния успех ФК Москва запази малките си шансове за титлата, застигайки на три точки водачите Спартак Москва и Зенит, които имат да изиграят три мача до края, докато ФК Москва има само два. Амкар е на осмо място в класирането.