След като успя да се наложи над Шотландия, този път футболистите на Македония не съумяха да се противопоставят на състава на Холандия в мач от квалификационна група 9.

Момчетата на Сречко Катанец отстъпиха с 1:2 като домакин. Точни за „лалетата” бяха Хейтинга и Рафаел Ван Дер Ваар. Почетният гол за Македония вкара Горан Пандев от дузпа в 77-ата минута.

В другия мач от групата днес Шотландия взе трудно трите точки при гостуването си на Исландия с 2:1. Резултатът откри Бродхууд още в началото на мача, а Робсън покачи на 2:0 след час игра. Силите на домакините стигнаха само да намалят резултата чрез Гудьонсен десет минути преди края.

Така след вторите мачове в групата с по една точка са Норвегия и Исландия, докато съставите на Македония, Холандия, и Шотландия с по три.