Македония постигна важна победа с 1:0 над отбора на Шотландия в първата си световна квалификация от Група 9 за Мондиал 2010. Единственото попадение в срещата отбеляза звездата на домакините Илчо Наумоски (на снимката) още в 5-ата минута на мача.

През първото полувреме гостите от Шотландия не успяха да застрашат сериозно стража на Македония, като единственото добро положение създаде Джеймс Макфадън.

През втората част островитяните показаха доста по-стойностна игра като Дарън Флетчър бе близо до изравняване на резултата. Гостите също имаха претенции за две неотсъдени дузпи, след спорни ситуации в наказателното поле.

Така Македония оглави класирането в група 9, в която са още и отборите на Исландия, Холандия и Норвегия.