Макаби Хайфа спечели шампионската титла на Израел кръг преди края на плейофите в местното първенство с успех 2:0 срещу Апоел Ирони Кириат Шмона.

И двата гола за победата вкара полузащитникът Лиор Рафаелов, който откри резултата в 64-ата минута от дузпа, а в 73-ата затвърди успеха на зелените.

Това е 12-а шампионска титла за отбора от Северен Израел, който заедно с Апоел Тел Авив се превърна в тотални хегемони в местната лига в последните 30 години.

15 000 души бяха изпълнили стадион Кириан Елиезер, намиращ се на самия бряг на Средиземно море в Хайфа, за да приветстват своите и спретнаха истинска феерия при победата и узаконената титла.

Въпреки че отборът се нуждаеше само от точка, за да си гарантира титлата и слабото първо полувреме, след почивката тимът упражни натиск и стигна до две попадения.

Треньорът Елиша Леви и неговите футболисти могат да постигнат и дубъл през този сезон, ако другата седмица спечелят и купата на страната, където на финала ще бъде техен съперник Апоел Тел Авив.