Луис Суарес отбеляза хеттрик за 19 минути в мач от бразилското първенство. 36-годишният уругвайски нападател донесе победата на Гремио с 4:3 в гостуването на Ботафого от 33-ия кръг на бразилската Серия А, като се разписа в 50-ата, 53-ата и 69-ата минута. Преди това домакините поведоха чрез Диего Коста (6), а Евертон Галдино (9) изравни. Ботафого поведе с 3:1 с попадения на Жуниор Сантос (29) и Марлон Фрейтас (46) преди Луис Суарес да се развихри и да наниже три безответни гола.

През 2023 г. Суарес вкара 23 гола и направи 16 асистенции в 48 мача във всички състезания за клуба от Порто Алегре.

Ботафого загуби четвърти пореден мач, но продължава да води в класирането с 59 точки, пред Гремио със същия актив, но по-лоша голова разлика.