НАК Бреда победи Спарта Ротердам с 3:1 в дерби от втората половина на таблицата в холандската Ередивизие. Дванайсетият в таблицата НАК взе важни три точки у дома срещу тринайсетия Спарта.

Домакините не срещнаха почти никаква съпротива и заслужено се наложиха с два гола разлика. Салмън откри в 32-та минута, а нови две попадения за НАК паднаха след почивката. Да Грааф и Ригтърс бяха точни в 54-та и 78-та минута.

Почетния гол за Спарта реализира Полак от дузпа девет минути пред последния съдийски сигнал.

В другият мач от днес в Холандия Вилем ІІ постигна успех с 2:1 над абсолютния Ден Хааг. След като в три мача не можаха да запишат победа, в двубоя срещу последния в класирането момчетата на Денис Ван Виик излязоха за задължителен успех.

В герой на мача се превърна Кристиано Дош Сантош Родригез (на снимката), който вкара два гола за домакините, след като Колк изведе Ден Хааг напред в 16-та минута. Родригез напълно заслужи и приза за Играч на мача, след като почти сам обърна развоя на мача. Той изравни в 32-та минута, а през второто полувреме реализира и победното попадение.

Със спечелените три точки Вилем ІІ вече може да поеме въздух над зоната на изпадащите, докато Ден Хааг почти загуби надежда за спасение.