Отборът на ОХ Льовен загуби с 1:2 визитата си на Кортрийк. Така тимът на българския национал Кристиян Малинов не успя да се изкачи в класирането на белгийската Юпилер Лига.

Малинов беше титуляр за гостите и остана на терена до 72-ата минута. Появилият се на неговото място Джеси Секидика вкара за 1:1 само секунди след появата си, но в края Кортрийк измъкна победата.

Двубоят стартира с директен червен картон за хърватина Анте Палаверса от домакините още в 3-ата минута. В 39-ата обаче и Сори Каба от Льовен бе изгонен. Кортрийк откри с попадение на Трент Сейнсбъри в 63-ата минута, а Секидика изравни секунди, след като замени Малинов. Победата на домакините донесе Фаиз Селемани минута преди края на редовното време.