Селекционерът на германския национален отбор по футбол Йоахим Льов смята, че Мануел Нойер заслужава най-много от всички да получи приза "Златната топка" за най-добър играч в света през 2014 година.

Нойер помогна на Бундестима да спечели световната титла на Мондиал 2014 в Бразилия, а с клубния си отбор Байерн (Мюнхен) спечели титлата и националната купа.

"Със своя стил Мануел Нойер остави отпечатък върху играта на вратаря, както никой друг в последните години. Той е невероятна личност на и извън терена. На Световното първенство показа на всички какви изключителни качества притежава", каза Льов.

Нойер е сред тримата финални кандидати за "Златната топка" заедно с Кристиано Роналдо от Реал Мадрид и Лионел Меси от Барселона.

"Всичко друго, освен първо място за него би ме разочаровало", каза още Льов.

В анкетата участват старши треньорите и капитаните на националните отбори, както и журналисти.

Самият Льов е номиниран за треньор на годината в конкуренцията на Карло Анчелоти от световния и европейски клубен първенец Реал Мадрид и Диего Симеоне от испанския шампион Атлетико Мадрид.

Церемонията по обявяването на победителите ще се състои в понеделник в Цюрих./БТА