Еквадорският Лига де Кито победи бразилския Интернасионал Бразилия с 1:0 като гост в първа финална среща за Суперкупата на Южна Америка.

Единственото попадение в мача отбeляза нападателят Клаудио Даниел Билер в 56-ата минута след асистенция на Кристиан Лара от ляво. Домакините владееха повече топката, но така и не успяха да се справят със солидната защита на съперника.

Разочарованието на бразилците стана още по-голямо, след като в 72-ата минута Фабиан Боливар получи червен картон след грубо нарушение срещу Енрике Вера и ще пропусне реванша на 9 юли в Кито.

Носителят на трофея се определя след два мача на разменено гостуване между носителя на Копа Либертадорес - Лига де Кито и победителя в Копа Судамерикана – Интернасионал Порто Алегре.